niedziela, 11 sierpnia 2019

Objawienie

     Długaśne palce, grzywa na czoło i tak wygrywa się konkurs. 29 czerwca tego roku Alexandre Kantorow zdobył I miejsce i Grand Prix XVI Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego. Konkurs odbywa się co cztery lata w kilku kategoriach: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, śpiewu, instrumenty dęte oraz instrumenty dęte drewniane. Kategorie fortepianu i skrzypiec są najstarsze i najbardziej prestiżowe, wzbudzają najwięcej emocji.  Poza przyznaniem I miejsca w każdej kategorii przyznawany jest jeden dla wszystkich tytuł Grand Prix. Jak mówił uczestnik tegorocznego jury Piotr Paleczny, dotąd tylko jeden pianista - Danił Trifonow je zdobył i w tym roku jako drugi 22-letni pianista z Francji rosyjskiego pochodzenia Alexandre Kantorow. Podobno był objawieniem, podobno jury było jednomyślne, podobno jest fenomenalny. Wszystkie "podobno" składają się na początek pewnej i niezwykłej kariery. Niespełna półtora miesiąca po zwycięstwie w Konkursie Czajkowskiego - 3 sierpnia Kantorow wystąpił w Polsce na Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach Zdroju.
   
     Kantorow w finale Konkursu CzajkowskiegoWcześniejsze nagranie Saint-Saënsa

6 komentarzy:

 1. Do fryzury to On wagi nie przywiązuje...;o) Ale podobno, geniusze tak mają...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co tam fryzura w porównaniu ze Sztuką!

   Usuń
  2. A jednak fryzura w przypadku pianistów ma duży związek ze sztuką. :-)))

   Usuń
  3. A także "mankiety zapięte, pazury obcięte", jak mówił w satyrycznym monologu Janusz Gajos ;-)

   Usuń
 2. wierzę Ci. To potwierdza mało popularna tezę, że piękno z pięknem spotyka się częściej niż z brzydotą, chociaż to tylko kwestia gustu. Przystojny uwodziciel muzyczny:)
  Gdzie go słyszałaś?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na razie tylko w radiu. Aktualnie ma jest rozchwytywany przez sceny muzyczne w Europie i na świecie, ale może przyjedzie jeszcze i do Polski

   Usuń