niedziela, 5 listopada 2017

Paaadłaaam!!!

       Niczego nie napiszę. Tylko jedno: rondeau to to średniowieczne formy poezji francuskiej, zazwyczaj piętnastowersowych, o dosyć skomplikowanej budowie wersyfikacyjnej, w każdym  razie czytam i czytam i nie mogę ogarnąć, jak to pisano. Są zwrotki (różne), są rymy (różne), jest refren (wersy powtarzane na początku lub końcu zwrotek, choć nie wszystkich). Piszą, że to łatwe, a mnie gubi się rytm i logika. Dlatego może i w przypadku Jeana Rondeau zamiast się skupiać na muzyce podziwiam jego... fryzury ;-)

      Dawniejszą z płyty "Imagine":I z nagrania:
A teraz, jak to mówili o Janie Kaczmarku: "Proszę Państwa, proszę nie regulować odbiorników,  on naprawdę tak wygląda" :-)


9 komentarzy:

 1. Ja nie padłam, bo jeszcze nie wstałam. No ale teraz boję się wstać.
  Chłopak jest faktycznie bardzo udany - tym bardziej, że jak mówi jego fascynacja dźwiękiem jaki wydaje klawesyn zaczęła się gdy miał 5 lat.
  Bo ... fryzura fryzurą a ... talent talentem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O tak, talent ma niezaprzeczalny :-) A wygląd dodaje mu uroku ;-)

   Usuń
 2. gra pięknie.
  Jak Ty znajdujesz takie cudeńka?
  Też lubię klawesyn, brzmi delikatnie i szlachetnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na chybił trafił z Internetu? ;-) No nie... czasem inaczej, na chybił trafił z radia ;-) Albo z płyt?... No i jeszcze z koncertów na żywo bywało. Słowem, z powietrza, bo w powietrzu rozchodzi się dźwięk :-D

   Usuń
  2. Zapomniałam dodać, Jean Rondeau był właśnie w Polsce, 4 dni temu grał w FN. Nie byłam, ale słuchałam gdzieś w międzyczasie nagrań, audycji o nim i z nim w Dwójce.

   Usuń
 3. To się wyglądem dopasowuje do braku synchronizacji poetyckiej...;o)

  OdpowiedzUsuń
 4. No cóż, już dość dawno temu Gajos zdefiniował pianistę :)) W rzeczy samej "kłaki" grały tam niebagatelną rolę:)
  Kłaniam nisko:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gajos rewelacyjny, do dziś aktualny:-)))Ale ten "pijanista" nie tylko "kłaki ma i zarzuca", on jeszcze nawet gra!!;-)

   Usuń